ALAN x SDA

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest projekt ALAN x SDA?

Projekt ma na celu stworzenie nowych specjalistów IT w Rybniku i okolicach, którzy po uzyskaniu odpowiednich umiejętności , będą mieli szansę na zdobycie stażu/ praktyki/ pracy w jednej z lokalnych firm, które przyłączyły się do projektu. 

Do kogo skierowany jest projekt? 

Projekt skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Rybnika i okolic, którzy myślą o przebranżowieniu się i byliby zainteresowani wejściem w branżę IT.   

Czy muszę mieć wykształcenie informatyczne lub doświadczenie w branży IT, żeby wziąć udział w projekcie? 

Nie, nie musisz mieć. Wykształcenie informatyczne jest pomocne, jednak nie jest wymagane, żeby wziąć udział w projekcie. Kursy prowadzone przez Software Development Academy wprowadzają w świat IT, a kursanci otrzymują solidne podstawy, dzięki którym będą mogli dobrze rozpocząć swoją karierę w branży IT. 

Dlaczego miałbym/miałabym wybrać branżę IT?

Jest to bardzo szybko rozwijający się sektor, w którym nieustannie potrzebni są nowi specjaliści. Branża IT daje możliwość rozwoju i szeroki wachlarz zróżnicowanych ścieżek kariery, gdzie każda z nich wymaga innych umiejętności.  

Ile czasu zajmie mi przebranżowienie się?

Kursy trwaj kilka miesięcy w zależności od wybranej specjalizacji. Warto zaznaczyć, że zakończenie kursu nie oznacza końca nauki. Branża IT wymaga determinacji i ciągłego rozwoju, jednak jeśli twoja wiedza będzie na wystarczającym poziomie zaraz po kursie, to będziesz mieć możliwość otrzymania pracy w zawodzie w jednej z rybnickich firm, które są partnerami projektu. 

Jak wygląda ścieżka projektu?

Przyjdź na spotkanie informacyjne lub skontaktuj się z nami >  Zapisz się na wybrany przez siebie kurs >  Ukończ kilkumiesięczny kurs >  Zyskaj szansę na staż/ praktykę/ pracę w jednej z partnerskich  firm projektu 

Jaki kurs powinienem/powinnam wybrać?

Jeśli wcześniej nie miałeś/miałaś styczności z branżą IT przyjdź na spotkanie informacyjne na którym poznasz specyfikę pracy oraz dowiesz się w jaki sposób postawić pierwsze kroki w świecie programistów. 

Jeśli znasz już podstawy branży i nie czujesz potrzeby uczestnictwa w spotkaniu informacyjnym napisz do nas maila z nurtującymi Cię pytaniami na adres: info@alan-systems.pl 

Czy kursy prowadzone są stacjonarnie czy online?

Przy odpowiedniej ilości chętnych osób, kursy będą się obywać stacjonarnie lub hybrydowo w siedzibie ALAN Systems w Rybniku.

Co mnie czeka po kursie?

Możliwość rozpoczęcia nowej kariery zawodowej w stabilnej, rozwijającej się branży, która oferuje wiele możliwości. Zdobywanie nowej wiedzy i udział w ciekawych projektach. Jeśli Twoja wiedza, chęci i motywacja będą na wystarczającym poziomie będziesz mieć szansę na zdobycie stażu/ praktyki/ pracy w jednej z lokalnych firm, które przyłączyły się do projektu.