ALAN x SDA

Podsumowanie II Spotkania Informacyjnego

21 kwietnia w siedzibie ALAN Systems w Rybniku odbyło się kolejne spotkanie informacyjne w ramach projektu ALAN x SDA.
W wydarzeniu uczestniczyło ponad 50 osób, które są chcą zmienić swoje dotychczasowe życie zawodowe i rozpocząć karierę w prężnie rozwijającej się branży IT.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Urzędu Pracy. Projekt zyskał poparcie władz miasta, które upatrują w nim szansę na rozwój Rybnika i okolic. W regionie brakuje specjalistów, na których czekają miejsca w pracy w lokalnych firmach z branży IT.

W ramach projektu, Akademia Programowania Software Development Academy stworzy cztery dedykowane kursy:

1. Frontend Developer

2. Java Developer

3. PHP Developer

4. Administrator Systemów,

skrojone pod potrzeby firm partnerskich tj. ALAN Systems, Digitree, Hostersi, Inis oraz NoMonday.
Dzięki temu absolwenci kursów zdobędą solidną wiedzę, która umożliwi im dalszy rozwój zawodowy i uzyskanie atrakcyjnej pracy w regionie.
Na najlepszych absolwentów czeka praca w jednej z ww. rybnickich firm w ramach projektu ALANxSDA.

5 maja o godzinie o 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie podczas którego zostanie przedstawiony szczegółowy plan wyżej wymienionych kursów, które prowadzone będą w modelu hybrydowym tj. zajęcia prowadzone w tygodniu odbywać się będą zdalnie, natomiast zajęcia weekendowe stacjonarnie w siedzibie ALAN Systems w Rybniku. Podczas wydarzenia przybliżona zostanie specyfika pracy w omawianych specjalizacjach, uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań, które pomogą w znalezieniu najbardziej odpowiedniej drogi. Przeprowadzone zostaną również zapisy na kursy, których start zaplanowany jest na 21 maja pod warunkiem zebrania przynajmniej 10 chętnych.

Na spotkanie możesz zapisać się >>> TUTAJ <<< 

Zapraszamy do śledzenia naszych Social Mediów, gdzie na bieżąco o wszystkim informujemy.